Aralık müjdesi geldi! 3 banka anlaşma imzaladı emeklilere 3.000 TL fazla ödeme yapacak...

Aralık müjdesi geldi! 3 banka anlaşma imzaladı emeklilere 3.000 TL fazla ödeme yapacak...

Aralık ayında büyük atak yapan kamu bankaları emekli müşteri kazanmak için özel bankalarla adeta yarışıyor. Aralık ayında da bankaların emekli promosyon yarışı devam ederken 1 Aralık itibariyle ödemeler tekrar güncellenmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda özel bankaların girdiği emekli promosyon yarışına kamu bankaları da katıldı. Kasım ayında SGK tarafından verilen karar ile kamu bankaları emekli promosyon ücretleri yükselti. 13 milyon emeklinin ek gelir elde etmeleriniz sağlayan promosyonda yeni dönem başladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), promosyon ödemelerinde taban tutarları zamlandığını ve 19 banka ile protokolleri yeniden imzalayacağını duyurdu. Yüksek promosyondan faydalanmak isteyen milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi en yüksek emekli promosyonu veren bankaları merakla sorguluyor. Temmuz'da yapılan emekli zammın ardından emeklilerin promosyonlarında zam yapıldı. Geçtiğimiz aylarda 750 TL bandında başlayan promosyonlar kampanyalarla 10 bin TL'yi gördü.

PROMOSYON YARIŞINA KAMU BANKALARI DA KATILDI

Geçtiğimiz Kasım ayında yaşanan gelişmeler sonrası "Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası emekli promosyon ödemeleri ne kadar, kaç TL yaptı?" araştırmaları hız kazandı. İşte Ekim 2022 kamu bankaları emekli promosyon ödemeleri güncel listesi...

SGK ile anlaşma imzalayan kamu bankalarında 3 yıl için ödenen promosyon tutarının 5 bin liraya çıkarıldığını açıkladı. Emekli vatandaş kamu bankalarının promosyon rakamını az buldu. Özel bankalar 7 bin 500 liraya varan promosyon ödemesi akılları karıştırdı.

İŞTE VERİLECEK PROMOSYON ÜCRETİ

3 bin 500 TL’ye kadar emekli maaşı alan vatandaş 3.000 TL promosyon ödenmesi hesaplarına yatacak.
3 bin 500 TL – 7.500.-lira arası emekli maaşı alan müşteri 3.500 TL promosyon ödenmesi hesaplarına yatacak.
7 bin 500 TL – 10.000. TL arası emekli maaşı alan vatandaş 4.500 TL promosyon ödenmesi hesaplarına yatacak.
10.000 TL'dan fazla emekli maaşı alan vatandaş 5.000 TL promosyon ödenmesi hesaplarına yatacak.