Altını Olan Yaşadı! Gram Altının 3 Bin Lira Olacak! Bugün Gram, Çeyrek, 22 Ayar Bilezik Ne Kadar, Kaç TL?

Altını Olan Yaşadı! Gram Altının 3 Bin Lira Olacak! Bugün Gram, Çeyrek, 22 Ayar Bilezik Ne Kadar, Kaç TL?

Yatırım alanında uzman İslam Memiş, altın ve gümüş için yukarı yönlü bir trend öngörürken, dolar ve borsa konularında yatırımcıları uyardı. Memiş, gram altının kuyumcularda 3 bin liradan işlem göreceğini aktararak tarih verdi. İşte detaylar…

Altın, 2023 yılını rekor seviyelerde tamamlayarak 2024 yılında da yatırımcıların yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor.

Güncel altın fiyatlarına göre, çeyrek altın 3.265,62 lira seviyesinden alıcı bulurken, cumhuriyet altını ise 3.613,00 liradan işlem görüyor. Altının ons fiyatı ise şu anda 2.025,12 dolardan işlem görüyor. Altın piyasasındaki son gelişmeleri yakından takip eden yatırımcılar, güncel altın fiyatlarını ve trendlerini dikkatle incelemeye devam ediyor.

Yatırım piyasaları uzmanı İslam Memiş, şubat ve mart aylarında gram altının performansını analiz etti. Gümüşe yönelik artış beklentisine vurgu yaparak yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu.

Ayrıca, dolar ve borsa konularında da yatırımcıları bilgilendiren Memiş, uzun vadeli trendin devam ettiğini belirtti.

GRAM ALTIN VE GÜMÜŞ BEKLENTİSİ

Memiş, gram altın fiyatlarındaki hareketliliği değerlendirerek resmi ve serbest piyasa fiyatlarını kıyasladı. Şubat ayında 2090 TL seviyelerine ulaşılmasını beklediğini ve mart ayında ise bu seviyenin 2150 TL'ye çıkabileceğini belirtti.

Yaz aylarında ise gram altının 2500-2700 TL arasında olabileceğini, yılın son çeyreğinde ise 3000 TL'yi görebileceğini tahmin etti. Gümüş için ise fiyatın mevcut 22.73 TL'den yıl içinde 32 TL'ye kadar yükselebileceğini öngördü.

DOLAR VE BORSA DEĞERLENDİRMELERİ

Dolar endeksindeki gerileme ve borsadaki durumu vurgulayan Memiş, uzun vadeli stratejilerin önemine dikkat çekti. Yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı ve stratejik adımlar atmalarını önerdi.