Altın fiyatlarında yeni gelişme merakla bekleniyordu, gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatlarında yeni gelişme merakla bekleniyordu, gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın fiyatlarında son durum

FED'in politika faizini 25 baz puan arttırması ile gözler altın fiyatlarına çevrildi, en son faiz artışını Aralık 2018’de yaparken; Mart 2020 tarihinde ise politika faizini 0-0,25 aralığına düşürmüştü. Ünlü uzman İslam Memiş fed'in faiz artırımını değerlendirdi..

Fed'in faiz artırımından sonra altın fiyatları ne olacak herkesin aklındaki soru bu, Uzman analist İslam Memiş youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamada faiz kararını değerlendirdi..

Alanlara Geçmiş Olsun

"Önceki gün sert düşüşler yaşandı. Gram altında 900 liranın üzerinde alım yapılmaması konusunda uyarılarım vardı. Sabredip bekleyenlere ne mutlu, alanlara ise geçmiş olsun" dedi.

Herhangi Bir Süpriz Yok

"Fed kararının ardından Merkez Bankası da kendi faiz kararını yarın açıklayacak. Fed toplantısından 25 baz puanlık bir faiz artırımı ve şahin tonda bir açıklama bekliyorum. Sadece söylemlerle piyasayı yönlendirmeye devam edecektir. Yıl içinde 4 kez 25 baz puan faiz artırımıyla bu yılı bu şekilde devam ettirebilir diye tahmin ediyorum. Ancak şunu da ifade etmem gerekiyor ki FED'in faiz kararı zaten piyasalar tarafından fiyatlandı. Herhangi bir sürpriz yok."

Piyasalarda son durum ise şu şekilde;

ALTIN Gr 903,29

Çeyrek Altın 1.460

Sizce altın ne olur yorum kısmından sizde görüşlerinizi belirtebilirsiniz..