Akbank 36 Ay Vadeyi 60'a çıkarttı tüm bankalar şikayet sırasına girdi

Akbank 36 Ay Vadeyi 60'a çıkarttı tüm bankalar şikayet sırasına girdi

Bankaların vatandaşlara sunmuş olduğu ihtiyaç kredilerinde ki vade sayısı en fazla 36 ay olarak sunulabiliyor. Bununla ilgili yasa olarak düzenleme bulunuyor.

Fakat Akbank tarafından yapılmış olan bir açıklama ile birlikte ve aynı zamanda televizyonlara daha gösterilen reklamlarla vade sayısının 60'a yükseltildiği ile ilgili bir bilgi bulunuyor. Yasal engellemelerin olmasına rağmen Akbank tarafından vade sayısının 36 dan 60 a nasıl yükseltildiği ile ilgili birçok spekülasyon bulunuyor. Spekülasyonlar içerisinde aynı zamanda diğer bankaların bu konu ile ilgili itirazlarının bulunduğu da dile getiriliyor. Aynı vade sayısı ile birlikte faiz oranında herhangi bir şekilde değişikliğe girmeyen banka vatandaşların oldukça büyük bir memnuniyeti ile karşılaşıyor.

Vade Sayısı Artırıldı

Konu ile ilgili Akbank tarafından yapılan açıklama ile birlikte 36 ay şeklinde kredi kullanmış olan vatandaşların da yapılandırma ile birlikte Kredi vade sayıların 60'a çıkarabilecekleri ile ilgili bilgilendirme bulunuyor. Böylece kredilerinin 36 ay taksitli bir şekilde daha zor bir pozisyonda ödemek istemeyen vatandaşlar 60 ay vadeli bir şekilde bu kredilerin ödeyebilecekler. Aynı zamanda diğer bankalara borçları bulunmakta olan vatandaşların da borçlarını transfer etmeleri durumunda 36 ay yerine 60 ay vadeli bir şekilde borçlarını ödeme imkanları bulunuyor.

Bankanın 36 ay vade yerine 60 ay vade ile krediyi nasıl sunduğu ile ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadığı görülüyor. Kredinin daha uygun koşullarda vatandaşlara sunulmuş olması vatandaşların memnuniyeti ile karşılaşıyor olmasına rağmen yasal olarak 36 ay vadeli kredi verilebileceği durumu oldukça büyük bir sorun olarak bankanın karşısında bulunuyor. Vatandaşlar konu ile ilgili yapılacak olan açıklamaları beklerken aynı zamanda bankanın telefonlarını da sıklıkla arayarak banka ile görüşmek istiyorlar. Bunun yanı sıra mesai saatleri içerisinde bankaya erişmeye çalışan birçok kişi bu şekilde ki kredinin nasıl kullanılacağını esaslarını araştırmış bulunuyor. Sadece bankanın müşteri değil diğer banka müşterileri de konu ile ilgili açıklama bekliyor. Kısacası uzun bir zamandan bu yana vatandaşların çözüm beklemiş olduğu vade sayısı sorununu Akbank çözmüş gibi görüyor.