Akaryakıt fiyatları DEĞİŞTİ: 1 Gecede REKOR ZAM geldi! LPG, benzin ve motorin fiyatları dizel yakıt ne kadar oldu?

Akaryakıt fiyatları DEĞİŞTİ: 1 Gecede REKOR ZAM geldi! LPG, benzin ve motorin fiyatları dizel yakıt ne kadar oldu?

Brent petrol ve döviz kuru dalgalanmalarının, LPG, benzin ve motorin fiyatları üzerindeki etkisi devam ediyor. Son 24 saat içinde motorin fiyatlarına 2.56 TL zam yapıldı. Bu artışla birlikte motorin litre fiyatı ilk kez 45 TL'nin üzerine çıktı.

Zamların ardı arkası kesilmiyor. Son gelen haberle birlikte motorine gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere litre başına 2 lira 55 kuruşluk bir zam yapıldı.

Bu fiyat artışıyla birlikte İstanbul'da motorin litre fiyatı 44 lira 23 kuruşa, Ankara'da ise 45 lira 6 kuruşa yükseldi.

Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve dövizdeki değişiklikler, vatandaşları benzin ve motorin fiyatları konusunda dikkatli olmaya yönlendiriyor.

Geçen hafta petrol fiyatlarının yaklaşık yüzde 5 artmasıyla birlikte, motorine gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere litre başına 2 lira 56 kuruşluk bir zam yapıldı. Bu zammın ardından motorin fiyatları 45 TL'yi aşarak yeni bir rekora imza attı. Benzin fiyatlarında ise herhangi bir değişiklik yaşanmadı.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul Anadolu Yakası'nda benzin fiyatı: 39.34 TL
İstanbul Anadolu Yakası'nda motorin fiyatı: 44.27 TL
İstanbul Anadolu Yakası'nda LPG (Otogaz): 20,41 TL – 20,15 TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda benzin fiyatı: 39.43 TL
İstanbul Avrupa Yakası'nda motorin fiyatı: 44.34 TL

Ankara'da benzin fiyatı: 40.13 TL
Ankara'da motorin fiyatı: 45.1 TL
Ankara'da LPG (Otogaz): 20,59 TL

İzmir'de benzin fiyatı: 40.34 TL
İzmir'de motorin fiyatı: 45.31 TL
İzmir'de LPG (Otogaz): 20,62 TL

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye dahil olmak üzere Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişiklikleri dikkate alarak rafineriler tarafından belirlenmektedir. Bu hesaplama sonucunda dağıtım firmaları tarafından uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti unsurlarıyla birlikte şirketler ve şehirlere göre küçük değişiklikler gösterebilmektedir.