14 Milyon emekliye akşam saatlerinde büyük müjde; Emekliye 7.750 bin TL Yılbaşı İkramiyesi! Bu haber emekliyi bayram ettirecek

14 Milyon emekliye akşam saatlerinde büyük müjde; Emekliye 7.750 bin TL Yılbaşı İkramiyesi! Bu haber emekliyi bayram ettirecek

Milyonlarca emekliye büyük müjde: Emekli maaşı 3 bin 500 alanlara hemen 7.750 bin TL ödeme! Bu haber emekliyi mutluluktan havalara uçuracak.

Emekli maaşı 3.500 TL alan vatandaşlara anında 7.750 bin TL ödeme! Milyonlarca SGK ve Bağ-Kur emeklisine akşam saatlerinde büyük müjde geldi. Emeklilikte Yaşa Takılanların emekli maaşı almak için Ocak ayından itibaren başvurması tahmin edilirken, maaşları bağlanır bağlanmaz ocak 2023 yılında promosyon alınacak banka da seçilecek. Promosyon ödemesi ise ilk maaştan 3 gün sonra hesaplara yatacak...

EYT düzenlemesinde geri sayım sürüyor. Aralık'ta Meclis'e sevk edilmesi beklenen düzenleme eşliğinde emeklilik prosedürlerinin yeni senede eş zamanlı başlaması isteniyor. Şartları tamamlayanlar hemen emekli olacak. EYT mağduru vtandaşlar emekli maaşı ile promosyon ödemeside hesaplarına yatacak.

EYT'LİLER EMEKLİLİK BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

EYT düzenlemesi meclisten geçer geçmez maaş için başvurabilecek. Emeklilik için başvurmak isteyen özel sektör çalışanları ve kendi işini yapanlar e-Devlet'ten de SGK müdürlüklerinde emekli maaşı için başvuruı yapabiliyor. Kamuda çalışanlar ise kurumlarına başvuru yapabilir.

EYT'LİLERE PROMOSYON ÖDEMELER NE KADAR?

19 banka ile SGK'nın imzaladığı sözleşmeye göre 3 senelik tahüd veren vatandaşlara taban promosyon ödemeleri:

  • Emekli maaşını: 3.500 TL kadar alanlar için 3.000,
  • Emekli maaşını: 3.500-7.500 lira arası alanlara 3.500,
  • Emekli maaşını: 7.500- 10.000 lira arası alanlara 4.500,
  • Emekli maaşını: 10.000 liradan çok alanlara 5.000 TL ödeme yapılacak. Özel bankaların uyguladığı mevcut kampanyalara göre emeklilere 7 bin 500 liraya varan promosyon ödüyor, emekli yakınını bankaya müşteri getirenlere de kişi başı 250 lira ek ödeme veriliyor.

EYT'LİLER NE ZAMAN EMEKLİ OLACAK VE NE ZAMAN MAAŞ ALACAK?

Emekli maaşı başvurudan sonraki ay hesaplanmaya başlayacak. Örneğin: Ocak'ta başvuru yaparsa, 1 Şubat tarihinden itibaren hesap yapılacak. Ocak ayında başvuran vatandaş işlemler bittiğinde başvurduğu günden itibaren biriken maaşı hesabına yatırılacak.