Bugün kuvvetli geliyor, hazır olun: Az önce İl il uyarılar geldi! Alarm verildi çok şiddetli olacak

Bugün kuvvetli geliyor, hazır olun: Az önce İl il uyarılar geldi! Alarm verildi çok şiddetli olacak

Meteoroloji uzmanları peş peşe açıkladı yarın beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtına sebebiyle 39 kent sarı alarm verildi. Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege'de yer yer kısa süreli fırtınalı bir hava tahmin ediliyor. İşte 17 Kasım güncel hava durumu tahminleri...

Hava yurt genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege (Kütahya ve Afyonkarahisar dışında), Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu( Malatya dışında) ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Çankırı çevre bölgelerinde yağmur ve Sağanak bölge bölge gök gürültülü sağanak yağış tahmini açıklanırken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yükseklerinin bölge bölge karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı tahminleri açıklandı.

Yağışların akşam saatlerinde baş göstereceği Marmara'nın batısında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir ve İstanbul'un batısı) bölge bölge şiddetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının Marmara ile doğu kesimlerde 2 ila 4 derece yükseleceği diğer bölgelerde önemli bir farklılık olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Hava tahminlerine göre yağışların akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın batısında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir ve İstanbul'un batısı) kuvvetli olması tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (yerel su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği açıklandı.