Oyun HaberleriOyun İnceleme

Battlefield 3 – Multiplayer İnceleme

Frostbite 2Frostbite 2 demişken, cidden grafikler nasıl?

Adı üstünde Frostbite 2 diyoruz zaten. Mirror’s Edge’de de harika işler çıkaran bu oyun motoru hünerlerini Battlefield 3 üzerinde de gösteriyor. Senaryo modunda da, Multiplayer bölümünde de grafikler gerçekten bir şahane. Tabiri caizse insan bakmaya doyamıyor dağa, taşa, tepelere, arabalara… Yani bu derece etkileyici bir grafiğe sahip Battlefield 3. Tabi Multiplayer modunda senaryo modundaki gibi grafiklere pek dikkat edemiyorsunuz, mağlum savaşın içindesiniz. Ama o grafiklerin mükemmelliğini biliyorsunuz ve grafikler savaşınıza olumlu etkide bulunuyorlar. Ne gözünüzü alıyor, ne de gözünüzü yoruyor. Yani anlayacağınız DICE gene üstüne düşeni yapıyor.

Frostbite 2 ile ilgili tüm datayları aşağıdaki tanıtım videosunda bulabilirsiniz.

[video_player id=”3″]

Bu tür savaş oyunlarında sesi de ararız biz, peki sesler nasıl?

Bu konuda da Frostbite 2’nin ekmeğini yiyor DICE. Tabi her şeyi Frostbite 2’ye bağlayamayız, eğer oyunun Youtube’da ki kamera arkası videolarına bakarsanız tüm seslerin gerçek silah sesi olduğunu görebilirsiniz. Yani size şunu söyleyeyim: adamlar sırf tank sesi gerçekçi olsun diye boş bir araziye kocaman bir tankı getirtip atış yaptırtıyorlar. Sonra da o sesi kaydedip, güzelce işleyip oyunun içine koyuyorlar. Şimdi bu işlemin tüm seslerde yapıldığını düşünün. Evet, ne kadar dehşet ‘sound’lar çıkar tahmin edebilirsiniz. Yani ses konusunda da hayal kırıklığına uğratmıyor sizi Battlefield 3.

Önceki sayfa 1 2 3 4Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. OFF bu oyunun hastasıyım bir de multiplayer he :)

    Bu çok iyi oldu artık battlefield 3 daha eğlenceli ve daha fazla stres atıcaz .Eline koluna sağlık.Verdiğin bilgi için teşekkürler.

  2. İnceleme gerçekten çok güzel olmuş. Oyun da çok iyi. Grafikler falan da uçmuş yani. İnceleme ve bilgiler için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu