Oyun HaberleriOyun İnceleme

Battlefield 3 – Multiplayer İnceleme

Map’lar ve Mod’lar neler acaba?

Öncelikle Battlefield 3’te 9 tane haritamız bulunuyor. Fakat daha sonradan çıkan DLC’ler ile bu harita sayıları epey yükseldi. Eğer Premium üye değilseniz 9 tane map’in dışında başka bir map oynayamıyorsunuz. Eğer Premium üyelik veya DLC’leri alırsanız tüm map’lere sahip oluyorsunuz. Söz konusu Frostbite 2 olunca tabi haritalar da bir o kadar muazzam görünüyor. Bu haritalarda bütün Multiplayer modlar bulunuyor. Eğer bu modları sayarsak; Conquest, Rush, Squad Rush, Team Deathmatch ve Squad Deathmatch olarak tanımlayabiliriz. Doğru konuşmak gerekirse tüm modların kendine has bir güzelliği var ve oynarken gerçekten de hiç sıkılmıyorsunuz. Yani anlayacağınız her modun kendine göre bir çekiciliği var ve bu oyunu daha da özel kılıyor, Battlefield 3’ü Battlefield 3 yapıyor adeta. Bu açıdan önemli bu modlar. Mesela Rush modunda kanımızın son damlasına kadar, ölesiye savaşıp M-COM’ları korurken Conquest modunda ‘Bir de binanın arkasına pusmuş adamlar ya’ diye konuştuğumuz bölgeyi düşmanın elinden almak için elimizde ne varsa kullanıyoruz.

Battlefield 3'den Multiplayer HaritaBattlefield 3'den Multiplayer Harita

Bu arada küçük bir not vermek gerekirse M-COM’lar haritanın değişik yerlerinde oluyorlar. Attacker takımı eğer bir M-COM’u alırsa haritanın yeni bir tarafı açılıyor ve Defender takımı o yeri korumaya çalışıyor. Defender tarafında herhangi bir Ticker sınırlaması yokken, Attacker tarafında Ticket sayısı 75 veya 100 Ticket oluyor. Bu oran tabi haritadan haritaya değişiyor. Ticket ne diye sorarsanız da, oyunun süresini belirliyor bir nevi bu Ticket’lar. Yani Ticket’lar oyun süreniz oluyor ve Ticket sayınızı bitmeden M-COM’ları veya bayrağı almaya çalışıyorsunuz. Aldığınızda ise Ticket sayınız yükseliyor. Bu döngü böyle sürüp gidiyor. Yani anlayacağınız Server Browser kısmında ne kadar çok Ticket sayısı varsa o oyun o kadar uzun sürcek demektir.

battlefield-3-conquestbattlefield-3-rushbattlefield-3-team-deathmatch battlefield-3-squad-rush battlefield-3-squad-deathmatch

Önceki sayfa 1 2 3 4Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. OFF bu oyunun hastasıyım bir de multiplayer he :)

    Bu çok iyi oldu artık battlefield 3 daha eğlenceli ve daha fazla stres atıcaz .Eline koluna sağlık.Verdiğin bilgi için teşekkürler.

  2. İnceleme gerçekten çok güzel olmuş. Oyun da çok iyi. Grafikler falan da uçmuş yani. İnceleme ve bilgiler için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu