SON DAKİKA... Erdoğan gençlere ÖTV'siz telefon desteğinin ayrıntılarını duyurdu! İşte vergisiz Samsung, Vivo, General Mobile, Honor, Reeder ve Xiomi

SON DAKİKA... Erdoğan gençlere ÖTV'siz telefon desteğinin ayrıntılarını duyurdu! İşte vergisiz Samsung, Vivo, General Mobile, Honor, Reeder ve Xiomi

Gençlere vergisiz telefon ve bilgisayar için ayrıntılar, bugün Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. Erdoğan, düzenlemenin, satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen telefon ve bilgisayarlar için geçerli olacağını açıkladı. Peki fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen telefonlar hangileri?

Seçim sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlere vadettiği vergisiz telefon ve bilgisayarda ayrıntılar belli oldu.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Erdoğan, gençlerin merakla belediği düzenlemenin ayrıntılarını duyurdu.

Erdoğan, konuyla ilgili açıklamasında "Gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknolojik cihaz desteği vereceğiz." ifadelerini kullandı.

VERGİSİZ TELEFON-BİLGİSAYARDAN KİMLER YARARLANACAK?

Vergisiz telefon ve bilgisayar imkanından örgün öğretimdeki üniversite öğrencileri faydalanacak.

9 BİN 500 LİRAYI GEÇMEYEN TELEFONLAR HANGİLERİ?

Açıklama sonrası yapılacak düzenlemeden yararlanmak isteyen gençler fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen telefonları araştırmaya koyuldu.

Samsung, Vivo, General Mobile, Honor, Reeder ve Xiomi gibi markaların 9 bin 500 lirayı aşmayan modellerinin olduğu biliniyor.

İşte o modellerden birkaçı:

Honor X9a 128 GB 8B RAM 5G - 9.199 TL

Xiomi Redmi 10 (2022) 128 GB - 5.999 TL

Samsung Galaxy M13 64 GB 4 GB RAM - 5.449 TL

Reeder P13 Blue Max (2022) 128 GB - 2.782 TL

VERGİSİZ TELEFON SATIŞI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bir defaya mahsus olmak üzere öğrencilere cep telefonu ve bilgisayar alırken sağlanacak vergi muafiyeti için ilgili bakanlık tarafından ayrıntıların ilan edilmesi bekleniyor.