SON DAKİKA! Asgari ücretli çalışana ve emekliye büyük Müjde! 15.000 TL yardım müjdesi geldi

SON DAKİKA! Asgari ücretli çalışana ve emekliye büyük Müjde! 15.000 TL yardım müjdesi geldi

Aile Bakanlığı Dar Gelirli Hanelere Yardım Ödemesi Başlattı

Aile Bakanlığı dar gelirli hanelere yeni bir yardım ödemesi yapmaya başladı. Bu yardım ödemesiyle birlikte asgari ücretli ve emekli olan hanelere de destek sağlanmaktadır. Başvuru şartlarına uygun olan hanelere hane başına tam 15.000 TL destek ödemesi yapılmaktadır. Yardımların bu ay başladığı belirtilmektedir.

Asgari Ücretlilere ve Emeklilere de Destek Veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre dar gelirli hanelerin yanı sıra asgari ücretli ve emekli vatandaşlara da destek ödemesi başlatılmıştır. Başvurularını bu ay içerisinde yapanlar hane başına tam 15.000 TL ye varan devlet desteği almaya hak kazanacaklardır. Yardımlar 12 ay boyunca sürecektir ve her ay hesaplara yatırılacaktır. Yardım parası PTT veya Ziraat Bankası hesapları üzerinden ödenecektir. Başvurular ise e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Aile Bakanlığı bu sabah başvuru şartlarını duyurmuştur. Yardıma ihtiyacı olan herkese sağlanacak olan bu yeni destek ödemesi aile yardımı olarak belirlenmiştir. Başvuru yapmayanlar e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurarak ödeme için harekete geçebilirler. Asgari ücretli ve emekli vatandaşlar için yardım parasıyla ilgili detaylar haberlerde yer almaktadır.

Başvurular E-Devlet Üzerinden Yapılabiliyor

Yardım parası tutarı hane gelirine göre değişmektedir ve aylık olarak 850 TL ile 1250 TL arasında değişmektedir. Bu rakama çocuk yardımı da eklenince 1900 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Hane başına verilen en az yardım 7500 TL iken en fazla 15.000 TL’ye kadar yardım alınabilmektedir. Gelir kriterlerine göre yardım alabilmek için vakit kaybetmeden başvuru işlemleri tamamlanmalıdır