SON DAKİKA: 22 Ayar bilezik, gram ve çeyrek altın sahiplerine az önce müjdeli haber verildi!

SON DAKİKA: 22 Ayar bilezik, gram ve çeyrek altın sahiplerine az önce müjdeli haber verildi!

Ünlü piyasa analisti İslam Memiş, altın ve gümüş fiyatlarındaki ani yükselişlerle ilgili önemli görüşlerini paylaştı. Memiş, elinde altın bulunan bireylere yönelik altın piyasasına dair tavsiyelerde bulundu.

İslam Memiş, altın ve gümüş fiyatlarındaki hızlı artışları değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.

Memiş, gram altının Türk lirası cinsinden fiyatının gün içinde bin 902 lira seviyelerine kadar yükseldiğini belirtti ve önümüzdeki hafta bin 900'lerin görülebileceğini öngördü.

"Sakın onu satmayın!" şeklinde uyarılarda bulunan Memiş, altının 2024 yılında 2 bin seviyelerini görebileceğini tahmin etti.

Altının anlık olarak bin 828 seviyelerinde bulunduğu bir zamanda, Ünlü Finans analisti İslam Memiş, akşam saatlerinde değerlendirmelerini paylaştı.

Memiş, "Son derece hızlı yükselişler yaşandı. Altın ve gümüş fiyatları Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyelerine çıktı.

Gram altının Türk lirası cinsinden fiyatı bugün bin 902 lira seviyelerine kadar çıktı. Bu yıl sonu öngörüm bin 880 seviyesinde.

Gelecek hafta bin 900'lerin üzerine çıkabilir. Peki, bu seviyeler aşılabilir mi? 2024 hedefim 2 bin seviyesini görüyor. Elbette bir düzeltme olabilir ama bu düzeltme sınırlı kalacak." ifadelerini kullandı.

İslam Memiş, altın sahiplerine yönelik uyarılarda bulunarak, "Elinde altın bulunan arkadaşlara tekrar aynı uyarıyı yapmak istiyorum.

Eğer ev almayı düşünmüyorsanız, araba almak gibi bir ihtiyacınız yoksa bu fiyatlardan altınınızı bozmamanızı öneririm. 'Şu fiyatlardan bozar, sonra tekrar alırım' düşüncesi yanlış olabilir. Bu yüzden sahip olduğunuz mala dikkat edin." şeklinde konuştu.