Meteoroloji'den İstanbul dahil 21 il için alarm verdi! Sağanak yağış, kar, sis ve pus... Saat verildi hazır olun

Meteoroloji'den İstanbul dahil 21 il için alarm verdi! Sağanak yağış, kar, sis ve pus... Saat verildi hazır olun

Meteoroloji, İstanbul dahil 21 il için sarı alarm verdi. Marmara ve Kıyı Ege bölgelerinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) rüzgarın esmesi bekleniyor. Bu durumda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılar yapıldı.

Son Meteoroloji Değerlendirmesine Göre: Güney ve batı kesimlerimiz parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz'in doğusu ile Güneydoğu Anadolu'da (Siirt dışında), Tunceli, Malatya, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlar bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis olabilir. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava Sıcaklığı: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi öngörülüyor.

Rüzgar: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Marmara ve Kıyı Ege’de ise güney yönlerinden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Marmara ve Kıyı Ege’de güney yönlerinden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor. Olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Çığ Tehlikesi Uyarısı: Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ riski bulunmaktadır. Tedbirli olunması önemlidir.

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Güney yönlerinden kuvvetli rüzgarlar bekleniyor.

EGE BÖLGESİ

Kıyı kesimlerinde hafif sağanak yağışlar bekleniyor. Kıyılarda güney yönlerinden kuvvetli rüzgarlar esmesi öngörülüyor. İç kesimlerinde yer yer sis ve pus oluşabilir.

AKDENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu. Doğu Akdeniz'in doğusunda yağmur ve sağanak yağışlar bekleniyor. İç kesimlerinde pus ve sis görülebilir.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçecek. Pus ve sis hadiselerine karşı dikkatli olunmalıdır.

BATI KARADENIZ BÖLGESİ

Parçalı bulutlu geçişler bekleniyor. İç kesimlerde yer yer pus ve sis olabilir.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı bulutlu hava etkili olacak. İç kesimlerde pus ve sis oluşabilir. Doğu kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu. Tunceli, Elazığ, Malatya ve Bingöl çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlar bekleniyor. Pus ve sis oluşabilir. Çığ tehlikesi özellikle dağlık ve karla kaplı alanlarda mevcut.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu. Siirt dışında aralıklı yağmur ve sağanak yağışlar bekleniyor. Yer yer pus ve sis meydana gelebilir.