Meteoroloji tek tek uyardı: İşte yurt genelinde il il hava durumu...

Meteoroloji tek tek uyardı: İşte yurt genelinde il il hava durumu...

Meteoroloji, 3 Mart 2024 Pazar gününe ilişkin hava durumunu açıkladı. Rapora göre, sıcaklıkların 2 ila 4 derece düşeceği tahmin edilirken birçok ilde sağanak yağış bekleniyor. İşte yurt genelinde il il hava durumu...

Meteoroloji son dakika uyardı: Kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu olacağı öngörülüyor. Marmara'nın güney ve doğusu (Eskişehir hariç), İç Anadolu, Batı ve (Ordu hariç) Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Adana'nın batısı ve Mersin'in doğu çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlar bekleniyor.

Doğu kesimlerde pus ve yer yer sisin görüleceği tahmin ediliyor. Ayrıca, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklıklarının iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, yurt genelinde ise mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden eseceği, Trakya ile yurdun güneydoğu kesimlerinde ise kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Bölgenin güney ve doğusunda zaman zaman sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Kütahya'nın kuzey çevrelerinde yerel olarak sağanak yağışlar görülebilir.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Orta ve Doğu Akdeniz'in kuzeyi ile Adana'nın batısı ve Mersin'in doğu çevrelerinde sağanak yağışlar görülebilir.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. (Eskişehir dışında) Bölgenin çeşitli yerlerinde yağmur ve sağanak yağışlar olabilir.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Bölgenin genelinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlar olabilir. İç kesimlerinde pus ve yer yer sis görülebilir.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. (Ordu dışında) Orta Karadeniz'in bazı bölgelerinde yağmur ve sağanak yağışlar görülebilir. İç kesimlerinde pus ve yer yer sis olabilir. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis olabilir. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı yaşanabilir. Çığ tehlikesi, kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Kuzey kesimlerde yer yer sağanak yağışlar olabilir. Gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis görülebilir.