MECLİSTEN GEÇTİ: PTT üzerinden alınabilecek 1100 TL yardım için sondakika DUYURU! 1.100 lira yardım parası ödenecek!

MECLİSTEN GEÇTİ: PTT üzerinden alınabilecek 1100 TL yardım için sondakika DUYURU! 1.100 lira yardım parası ödenecek!

Aile Bakanlığı tarafından kadınlara özel olarak 1100 TL'lik destek ödemesi duyuruldu. Toplam 6600 TL olarak açıklanan bu yardım ödemesi 2 ayda bir olacak şekilde kadınlara verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan sosyal yardım ve destek ödemeleri bu kez kadınlara özel olarak sağlanıyor. Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik verilen destek program başladıktan sonra 2 ayda bir şekilde düzenlendi. 2 ayda bir 1100 TL olarak verilecek ödeme 12 ay süreyle yapılacak yardım paketi toplamda 6600 TL olarak hesaplandı. Eşi vefat etmiş kadınlar başvuru yaparak bu yardımlardan yararlanabilecekler.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıklamış olduğu son ödeme duyuruları arasında dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kadınlara nakdi yardımlar yer aldı. Bakanlık tarafından açıklanan habere göre ve eşi vefat etmiş kadınlara sosyal yardım ödemesi verileceği duyuruldu. Aile bakanlığından başlatılan yeni sosyal yardım programı ile eşini kaybetmiş kadınlar ekonomik olarak bir nebze olsun rahatlayacak. 1100 TL'lik sosyal yardım desteği 12 ay boyunca sürecek ve toplam yardım miktarı 6600 TL'ye ulaşacak.

Aile Bakanlığı Şartları Açıkladı! Ödeme Yapılacak

Aile Bakanlığı’ndan açıklanan ve kadınları kapsayan yardım ödemesine ilişkin detaylar ortaya çıktı. Bu yardım ödemesi;

  • Resmi nikahlı eşini kaybetmiş
  • Hali hazırda evli olmayan ve eşi vefat ettikten sonra evlenmemiş olan
  • Sigortalı çalışan, emekli veya bağ-kur'lu olmayan kadınlara muhtaçlık durumlarına göre yatırılıyor.
  • Hane içindeki kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte birinden az ise bu ödemeler yapılıyor.

Başvuru Evrakları Açıklandı

Yardım ödemesinden yararlanmak için gerekli olan başvuru evrakları açıklandı. Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik verilen bu desteklere başvuru işlemi e-devlet vasıtasıyla yapılabiliyor. Ayrıca sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından da başvuru işlemleri gerçekleştiriliyor.

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Ölüm belgesi
  • Gelir durumunu gösteren belge
  • Banka hesap numarası
  • İkametgah belgesi talep edilen evraklar arasında yer alıyor.