Dilan ve eşi Engin Polat’tın ipliğini ikinci kez ortaya döken kayıtlar ortaya çıktı!

Dilan ve eşi Engin Polat’tın ipliğini ikinci kez ortaya döken kayıtlar ortaya çıktı!

Kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla tutuklanan Dilan ve eşi Engin Polat’tı ikinci kez yakan kayıtlar ortaya çıktı.

Ünlü şarkıcı Banu Parlak’ın güzellik merkezine yönelik silahlı saldırı nedeniyle çıkarıldıkları mahkemede ikinci kez tutuklanan Dilan ve Engin Polat’ı yakan kayıtlar ortaya çıktı. Baba Sezgin Polat’ın iddiaya göre tetikçileri ayarlayan aracıyla iletişim kurduğu öğrenildi. İşte haberin detayları...

DELİLLERİN İZİ SÜRÜLDÜ

Kanal D Haber'in haberine göre, şarkıcı Banu Parlak'ın iş yerinin kurşunlanmasına dair yürütülen soruşturmada hem tetikçilerin hem de Polatların, telefon kayıtları incelendi.

DOSYANIN ŞİFRELERİ ORTAYA ÇIKTI

Polatların HTS kayıtları, para transferleri yani arkalarında bıraktıkları izler, Banu Parlak'a yönelik saldırıdaki aracıya götürdü. Dilan, Engin ve baba Sezgin Polat'ın silahlı saldırıya azmettirme suçundan tutuklandıkları dosyanın şifreleri ortaya çıktı.

Eski dost ve ortak olan Dilan ve Banu Parlak’ın uzun zaman önce arası bozuldu. Banu Parlak'ın işyeri 1,5 ay önce 4 saat arayla 2 kere kurşunlandı.

Banu Parlak saldırı sonrası "Beni günlerdir aleni tehdit ediyorlar, can güvenliğimden şüphe ediyorum" demişti. Olayla ilgili yapılan çalışmalar sonucunda tetikçi dahil 5 kişi tutuklandı.

Banu Parlak'ın işyerini kurşunlayanlar ve diğer şüpheliler mercek altına alındı. Tüm banka hesapları ve telefon kayıtları incelemeye alındı.

“BABA SEZGİN POLAT’IN İLETİŞİM HALİNDE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI”

İfadelerinde "Para aldık" dediler ve bir aracından bahsettiler ama azmettiriciyi tanımıyorlardı. Örgütlü suçlar savcısı, Banu Parlak'ın işyerinin kurşunlanması olayının peşini bırakmayıp adeta iğne ile kuyu kazdı. Yapılan çalışmanın ucu Polat ailesine kadar uzandı.

Polatların ve saldırıyı gerçekleştiren tetikçilerin ortak bir noktası vardı. O da aracılardı. Polatların HTS kayıtları incelendi. Hem tetikçiler hem de Polatlar aynı isimle görüşmüştü. İddiaya göre aracı ile baba Sezgin Polat iletişim halindeydi. Baba Polat'ın tutuklandıktan 10 gün sonra Küçükçekmece Adliyesi'ne getirilip sorgulanmasının sebebi buydu. 3 isim de Banu Parlak'ın işyerinin kurşunlanmasıyla ilgilerinin olmadığını aktardı.