Akaryakıta REKOR ZAM geliyor! BENZİN-MAZOT kaç para, dizel yakıt ne kadar oldu?

Akaryakıta REKOR ZAM geliyor! BENZİN-MAZOT kaç para, dizel yakıt ne kadar oldu?

Akaryakıt fiyatları, vatandaşların günlük yaşamlarını etkileyen önemli bir faktör haline geldi. Özellikle benzin ve motorin fiyatlarındaki dalgalanmalar, her gün yakından takip ediliyor.

Son bir ay içinde sürekli olarak artan fiyatlar, sonunda bir düşüş yaşadı ve motorinde indirim görüldü ancak akaryakıta yeni bir zam haberi daha geldi.. Peki, 15 Kasım 2023'te benzin ve motorin fiyatları ne durumda? İşte güncel akaryakıt fiyatları...

Son bir yıldır artan akaryakıt fiyatları, özellikle Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ardından inanılmaz seviyelere ulaşmıştı. Seçimlerden önce benzinin litresi 19 lira 81 kuruşken, motorinin fiyatı da 18 lira 59 kuruştu.

Brent Petrol fiyatlarının son üç ayın en düşük seviyelerine inmesiyle birlikte, araç sahipleri akaryakıt fiyatlarında bir düşüş beklerken, maalesef indirim sadece motorinde gerçekleşti ve dün itibariyle motorinin litre fiyatına 1,69 TL indirim yapıldı (14 Kasım Salı günü itibariyle).

Araç sahipleri, motorindeki bu indirimin benzine ve LPG'ye de yansımasını umarken, yeni gün maalesef indirim haberleriyle değil, zam haberleriyle başladı.

Sektör temsilcilerinden elde edilen bilgilere göre, dün itibariyle motorine yapılan 1,69 TL'lik indirimin ardından, bugünden itibaren gece yarısından sonra (16 Kasım Perşembe itibariyle) 1,14 TL'lik bir zam beklentisi var.

Diğer yandan, Brent petrolün varil fiyatı günü 82,65 Dolar'dan açtı ve şu an 82,78 Dolar seviyelerinde işlem görüyor.

GÜNCEL BENZİN, MOTORİN VE LPG FİYATLARI

ANKARA BENZİN, MOTORİN VE LPG FİYATLARI

Benzin fiyatı: 35,20 TL
Motorin fiyatı: 36,99 TL
LPG fiyatı: 18,93 TL

İSTANBUL BENZİN, MOTORİN VE LPG FİYATLARI

Benzin fiyatı: 34,54 TL
Motorin fiyatı: 36,39 TL
LPG fiyatı: 18,89 TL

İZMİR BENZİN, MOTORİN VE LPG FİYATLARI

Benzin fiyatı: 35,35 TL
Motorin fiyatı: 37,20 TL
LPG fiyatı: 18,71 TL

ADANA BENZİN, MOTORİN VE LPG FİYATLARI

Benzin fiyatı: 35,63 TL
Motorin fiyatı: 37,45 TL
LPG fiyatı: 18,33 TL