2023 Ekim ayında 1.250 TL Aile Destek ödemesi alanların hesaplarına o tarihte yatacak! TCKN 1,2,4,6,8 olanlar...

2023 Ekim ayında 1.250 TL Aile Destek ödemesi alanların hesaplarına o tarihte yatacak! TCKN 1,2,4,6,8 olanlar...

Türkiye'de yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere umut ışığı olmaya devam eden Aile Destek Programı, Ekim ayı ödemeleriyle gündeme geldi. Geçtiğimiz temmuz ayında sona ermesi planlanan program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla bir yıl daha uzatıldı. Bu uzatma, maddi sıkıntılarla boğuşan ailelere yönelik devletin sağladığı desteklerin devam edeceğini gösteriyor.

Türkiye genelinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen Aile Destek Programı, Ekim ayında verilecek yardımların tarihleri ve miktarlarıyla ilgili merak konusu oldu. Bu program, ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik destek sunarak onların yaşam şartlarını iyileştirmeyi amaçlayan önemli bir inisiyatif olarak dikkat çekiyor. Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen bu yardımlar, ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamalarına ve daha sağlam bir gelecek kurmalarına katkı sağlıyor.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE ZAMAN YATACAK?

Ekim ayı ödeme tarihi ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Ancak ekim ayı aile destek yardımının da 15 Ekim tarihinde yatması bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalar geldiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR?

Aile Destek Programı ödemeleri hane başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme tutarları şu şekilde:

450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL

450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL

911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL

1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlar: 850 TL alacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal yardım programlarının aylık ödemelerini artırdıklarını açıkladı. Aile destek ödemelerinin tutarıyla ilgili ise henüz bir güncelleme kararı alınmadı.

AİLE DESTEK PARASI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.