16,5 Milyon Emekliye Son Dakika Müjdesi! 3000 TL Bayram ikramiyesi + Yüzde 45 Maaşlara Zam...

16,5 Milyon Emekliye Son Dakika Müjdesi! 3000 TL Bayram ikramiyesi + Yüzde 45 Maaşlara Zam...

Emekliye Müjdeli Haber Maaş ve Bayram İkramiyesi Zammı Geliyor…

Son dakika haberine göre emekli maaşlarına ve bayram ikramiyesine zam müjdesi geldi. Emeklilere çifte sevinç yaşatacak bu karar emeklilerin yüzünü güldürecektir. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen müjdeye göre emekli maaşlarına %45 oranında bir zam yapılması planlanmaktadır. Bu zam sayesinde en düşük emekli maaşı 11.000 TL seviyesine yükselecektir.

Emekli Maaşları %45 Artacak! En Düşük Maaş 11.000 TL Olacak

Ayrıca bayram ikramiyesi de artırılacak ve kısa süre içinde 3.000 TL’ye çıkması beklenmektedir. Bu ikramiye zammı Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin sevincini katlayacaktır. Ayrıca yeni emekli olan EYT’lilerin Mart ayında başvuru yapanlara çifte ikramiye alma şansları da bulunmaktadır.Bu müjdetüm emekli kesimini kapsamaktadır yani SSKBAĞ-KUR memur emeklileri ve EYT emeklileri de ödemelerden faydalanacaktır. Düzenleme seçimden hemen sonra onaylanacak ve emeklilerin ekonomik durumunu rahatlatacaktır.

Bayram İkramiyesi 3.000 TL’ye Yükselerek Emeklilere Çifte Sevinç

Ayrıca emekli maaşlarına yapılan zammın yanı sıra bayram ikramiyesinin de artırılması emeklileri sevindirecek bir diğer gelişmedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla bayram ikramiyesi miktarı 3.000 TL’ye yükselecektir.Bu son dakika gelişmeleriyle birlikte emeklilerin maddi durumu iyileşecek ve Kurban Bayramı öncesinde çifte sevinç yaşayacaklardır. Emeklilere yapılan bu düzenlemelerin detayları ilerleyen günlerde açıklanacak ve emeklilerin merakını giderecektir.