Kurumsal SEO ve Kurumsal SEO Danışmanlığı

0
20
blank

Kurumsal SEO arama motorları üzerinde sektörlerin kendilerini üst sıralara taşıyarak kullanıcıları tarafından daha kolay bir şekilde bulunmalarını sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem dijital pazarlama ve markaların kendini tanıttığı site içi bir çalışmadır. Sadece site içi olarak kalmayıp site dışında da sizi tanıtmaya yardımcı olacak reklam sistemidir. Kurumsal SEO çalışmalarında firmaya özel olarak bir hizmet sunulmaktadır. Bu hizmeti size sunacak olan kişilere kurumsal SEO danışmanı denmektedir. Kurumsal SEO çalışmaları normal SEO çalışmalarına göre daha özen isteyen ve zaman alan bir çalışmadır. Bundan dolayı harcanan emek oldukça fazla olmaktadır. Kurumsal firmalarda yapılan SEO çalışmalarında site içerisine girilen içerik sayısı diğer web sitelerinde girilen içerik sayısına oranla oldukça düşük olmaktadır. Bu da kurumsal SEO danışmanın daha fazla emek harcamasına neden olmaktadır. Buradan da görüleceği gibi  SEO çalışmaları oldukça zorlu bir çalışmadır. Kurumsal sitenizin SEO çalışması ne kadar iyi olursa sonuçlarını da o kadar hızlı ve verimli bir şekilde alabilirsiniz.

SEO Danışmanlarının Temel Amacı

Kurumsal SEO danışmanlarının temel bir amacı bulunmaktadır. Bu amaç ilk olarak müşterileri SEO çalışması yapmış olduğu siteye yönlendirebilmek ve bu müşterilerin u site içerisinde kalıcı olmasını sağlamaktan geçmektedir. Hedef kitleniz siteniz için oldukça büyük önem taşımaktadır. Sitenizin tıklanarak marka tanıtması önemli değildir. Önemli olan sitenizin markasını tanıtırken müşterilerin sizin kalitenizden vazgeçememesi önemlidir. Bunun içinde yapılması gereken sitenizin her açıdan ön planda olmasıdır. Bu da kurumsal SEO çalışması sayesinde iyi bir kurumsal SEO danışmanı ile olmaktadır. SEO çalışmalarında site içerisinin iyi olması sizi belirli bir kitleye ulaştırabilir. Bunun yanı sıra SEO danışmanları site içerisine yapılan çalışma dışında site dışarısında sizi tanıtarak daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlamaktadır. Bu çalışmalarda sizi en iyi şekilde temsil edecek yazılar ve reklamlar aracılığı ile sizi tanıtmaktadır. Bu sayede sadece arama motorlarında yer alan anahtara kelimeler dışında da insanlar sizi kolaylıkla bulabilmektedir. İyi bir SEO danışmanı size kısa süreli yükselişler değil uzun süreli yükselişler sunar.

Kurumsal SEO Çalışmalarında Size Sunulan Hizmetler

Kurumsal SEO çalışmalarında yapılan işlemleri özetlemek gerekirse; öncelikle rakip analizi yapılmaktadır. Bu işlemde rakiplerinizin sizden farklı olarak neler yapıldığına bakılmaktadır. Daha sonra anahtar kelime araştırması yapılmaktadır. Sitenizi yansıtacak kelimelerin bulunması sağlanmaktadır. Site içi SEO işlemleri yapılmaktadır. Profesyonel olarak backlink hizmeti sunulmaktadır. İçerik stratejisi, sosyal medya stratejisi uygulanmaktadır. Raporlama işlemi yapılarak sitenizin belirli periyotlarla durumuna bakılarak şema uygulaması yapılmasıdır.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.