Metal Tornado, Ateş ile Gürleyen Çeliklerin Seferi başlıyor, yerinizi alın, aksiyona katılın! ALTAY tankından Atak helikopterine, turnuvalardan, takım sistemine kadar yeni bir aksiyon oyunu geliyor; METAL TORNADO!

Uzun bir hazırlık döneminden sonra 11 Eylül sabahı sosyal medya sayfalarımızla Metal Tornado macerasına başladık. Unreal Engine oyun motorunda hazırlanan Metal Tornado, tamamen Türkçe içerik ve seslendirmeyle 2017’nin son çeyreğinde oyuncuyla buluşacak.

Türkiye operasyonu ve pazarlama desteği, sektörün tek Oyun Ajansı statüsünde bulunan ve 8 senelik oyun deneyimine sahip Gaming in Turkey ekibine emanet edilen Metal Tornado, oldukça geniş haritalarda 15×15 kişilik oyuncu desteği ile sunulan bir savaş oyunudur. İçerisinde 150’den fazla Tank ve Helikopter barındıran oyun, dünyanın farklı bölgelerini haritalandırarak aksiyonu evlerin içine taşıyor. 2. Dünya Savaşı ile ilgili paralel bir hikayeyi konu alan oyunda Çin, Amerika, İngiltere ve Rusya ordularına ait tanklar ile Türkiye’ye özel olarak hazırlanan Altay Tankı ve Atak Helikopteri de savaşın içine dahil olacak.

Metal Tornado

Metal Tornado web sitesi halen yapım aşamasında olan oyunun erken erişiminde yer almak için lp.metaltornado.com  adresine giriş yapabilir, erken erişim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Facebook sayfası 11 Eylül’de açılan Metal Tornado, 15 gün gibi kısa bir sürede 7.000 kişi tarafından beğenildi. Youtube kanalına eklenen Metal Tornado tanıtım videosu ise 15.000’in üzerinden görüntülenme ile günde 1000 kişiyi Youtube’a topladı. 14 – 17 Eylül arasında İstanbul Tüyap Kongre Merkezi’nde düzenlenen GameX Oyun Fuarı’nda oyunculara ilk kez sunulan Metal Tornado, oyuncuların yoğun ilgisiyle karşılaştı. GameX Fuarı’nın ilk kez Lütfi Kırdar Sergi Sarayı dışında oluşu, oyuncuların fuara ilgisini arttırırken, Metal Tornado standında, Monster sponsorluğunda, Monster notebooklarda oyunu deneyen yüzlerce oyuncu, oyun modlarını denedi, tank ve helikopterleri inceledi, oyunun açılışına hazırlanmak için kayıt oldu.

Gaming in Turkey tarafından yapılan açıklamada, Ekim ayının ortalarında Açık Beta olarak Türk oyuncularıyla buluşması planlanan Metal Tornado için oyun içinde ayrıca sıralama sistemi, klan sistemi ve etkinlikler baştan yaratılıyor. Yapımcıların Asya’ya özel hazırladıkları içerikleri değiştirme kararı alan GIT ekibi, Türk oyuncusuna özel araçların yanı sıra farklı sistemlerin de oyuna ekleneceğini paylaşıyor.

Metal Tornado

Metal Tornado yapım ekibi içerisinde ayrıca Çin’de çalışan Türkler de bulunuyor. Bu konu daha önce Gaming in Turkey ekibinin de dikkatini çekti ve oyun içindeki bazı geliştirmelerin Türk yapımcılarla daha rahat yapılabileceği konuşuldu. Oyun açıldıktan sonra yapılacak geliştirmelerin de ayrıca bu Türk yapımcılarla devam etmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

Çok yakında Türk oyuncularla buluşacak Metal Tornado MMO Tank Aksiyon oyunu, muadil oyunlarından daha hızlı ve daha aksiyon dolu bir tank oyunu sunmayı hedefliyor. Gerek sıralamaları gerekse turnuvaları ile Türk oyuncuları sabırsızlıkla oyunun açılmasını bekliyor. Ateş ile Gürleyen Çeliklerin Seferi başlıyor, yerinizi alın, aksiyona katılın!

-Basın Bülteni

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.