Seo Çalışması Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır?

0
10
Seo Çalışması Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır?

SEO, sitenizi daha tanınır hale getirmek amacıyla arama motorlarında sizi üst sıraya taşıyan büyük ve kapsamlı bir çalışmalıdır. SEO çalışması ile birlikte siteniz arama motorlarında en üst sıralara çıkarak sizi arayan müşterilerinizin sizi daha kısa sürede bulmasını sağlamaktadır.

SEO çalışması site içi ve site dışı olmak üzere iki ayrı şekilde uygulanmaktadır. Siteniz içerisinde yer alması gereken makaleleri belirler ve bu makalelerde yer alması gereken anahtar kelimeleri ayarlamaktadır. SEO uzmanları tarafından yapılan bu çalışma oldukça uzun bir araştırma ile yapılmaktadır. İlk olarak rakiplerinizin incelenmesi gereken bu çalışmada, rakiplerinizin kendi sitelerinde kullandıkları anahtar kelimeleri ve yapılan SEO çalışmasının incelenmesinde sonra sizin sitenize en uygun makaleleri yazarak, bu makalenin anahtar kelimelerini belirlemektedir. Bu anahtar kelimelerin popülerliği kadar sitenizin ve müşterilerinizin ruhunu yansıtan kelimeler olması şarttır.

Sizi arayan müşterilerin arama motorlarına en çok girdikleri kelimeler seçilerek bulunmaktadır. Siteniz içerisinde link düzeltilmesi gibi teknik bilgilerin düzelmesi gerekmektedir. Bu düzenlemeden sonra siteniz daha kaliteli bir site halini alabilmektedir. Sosyal medya çılgınlığı günümüzde oldukça ilerlemektedir. Bu da site içi çalışmalara oldukça önem verilmesi gerektiğini göstermektedir. Site içi çalışmaları yaparken Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medyada en çok kullanılan alanları sizi tanıtan en iyi profil oluşturularak paylaşılmalıdır. SEO çalışmasının yapımı oldukça kolay gibi görünse de oldukça büyük bir araştırma ve uğraş vermeniz gereken bir çalışmadır. SEO çalışması, SEO uzmanları tarafından sitenizin durumuna göre zaman süresi sizlere verilmektedir. Bu zaman süresi, sitenizin tanınmış olması ile daha kısa sürerken, yeni ve hiç tanınmayan bir site için süre uzamaktadır.

SEO Çalışmasının Sitenize Getireceği Faydalar

SEO çalışması yapıldığında siteniz oldukça büyüyecektir. SEO çalışmaları bakıldığında en doğal reklam olarak görülmektedir. SEO çalışmalarında amaç sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırmak değil, sitenize gelecek olan kitlenin sizin sitenizin içeriğini arayan kişiler olması önemlidir. Bu kişilerin kalıcılığı ön planda tutulmaktadır. Bu da sitenizin popüler olmasını sağlayacaktır.

Rakiplerinizden her zaman birkaç adım önde olmanızı sağlamış olacaktır. Sitenizde yer makalelerin sitenize uyumu ile gelen ziyaretçilerin istediklerini bulması oldukça kolay olacak ve kalıcı ziyaretçi elde etmiş olacaksınız. Ziyaretçilerin sitenizin beğenmesi ile bloklarda paylaşımı sayesinde daha çok kişiye ulaşmanız sağlanmaktadır. Sitenize uygulanan SEO çalışması ile birlikte sitenizin daha kullanışlı ve daha kaliteli bir site halini almaktadır. Böylece hedef kitlenize ulaşarak satışarınızı artırabilirsiniz.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.