Heyecanla beklediğimiz 1 Mayıs geldi çattı! Evet, bugün Adil Kullanım Kotası uygulamasının kaldırılması yolunda ilk adım atıldı. Peki neler oldu? Bununla ilgili sizi bilgilendirmek istiyorum.

BTK, Adil Kullanım Kotası uygulamasının, 1 Mayıs‘ta kademeli olarak ve 31 Aralık 2018‘de de tamamen kaldırılacağını bizlere duyurmuştu. Bunun ilk aşaması olarak bugün yürürlüğe giren uygulama, internet kullanıcılarını rahatlatmak amacıyla 02.00-08.00 arasında indirilen verilerin, kotaya dahil olmaması şeklinde. Gayet kullanışlı gözüküyor; ancak bazı firmalar bunu fırsat bilip paketlerde bazı değişikliklere gitti. Mesela, AKK‘si 50 GB olan bir paket var; ama siz 50 GB geçtiniz. O zaman GB başına 1 ya da 2 TL faturanıza para yansıtılacak. Şunu da belirtmek isterim ki bu uygulama, 1 Mayıs‘tan sonra yeni bir internet paketine geçecek kullanıcılar için. Eski aboneler de, paketlerinin taahhütü bitene kadar aynı şekilde tarifelerinden yararlanacaklar.

Turksat Kablo ise KOTA’lı sisteme ve AKK’siz paketlere geçti;

Superonline’nin şu an ki AKK’siz paket fiyatları şu şekilde;

Daha şimdiden firmaların, kendi çıkarlarını düşünerek “Akıllı ve KOTA” adlı uygulamayı çıkarması, 1.5 yıl sonra AKK‘nin tamamen kaldırılacağı zaman ne yapacakları gerçekten merak konusu!

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.