Platform bağımsız internet oyunları

0
140

Gün geçtikçe bilimin ilerlemesi ile beraber teknolojinin hayatımıza yaptığı katkılar çok hızlı bir şekilde artmaya başlıyor. İlk başta telefonlar ile uzak mesafedeki bireylerle iletişim kurma yeteneğine sahipken; sonra müzik oynatabilme, ses kaydetme, fotoğraf çekme diye ilerleyen sonsuzluğa uzanan özellikler eklenmeye başladı. En son olarak ise çarpıcı özelliklerden birisi olan akıllı ve internet araçları bize her yerde erişebileceğimiz küçük bir bilgisayar sahibi olduğumuz hissiyatını vermeye başladı. Bu sayede her yerden ulaşabileceğimiz bu küçük bilgisayarlarımız ile beraber eğlenceyi ve diğer ihtiyaçlarımızı çok hızlı bir şekilde karşılayabilir bir seviyeye geldik. Eskiden bilgisayarımızda oyun oynarken bunu mobil hayatta tam karşılığı olacak şekilde yapamıyorduk. Ancak şimdi internet sitelerinin her yerde platform bağımsız olarak bize hizmet sunması sayesinde istediğimiz yerde istediğimiz tat da oyun oynayabilme yeteneğine sahip olduk.

2 kişilik dondurma oyunuTelefonlarımızın çok hızlı gelişmesi ile artık platform bağımsız internet sitelerine ulaşmak bizim için çok eğlenceli ve inanılmaz bir deneyim olarak yorumlanabilir. Tabi bu hissiyat; internet sitelerinin de bizim için uyum sağlayacak özellikler barındırmasını gerektirdiğini unutmamak gerek. Bu tarz sitelerin saysı her geçen katlanarak artması, eğlence severler için güzel bir haber olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bazı oyun siteleri bu tarz yenilikleri tam anlamıyla insanlara sunmayabilirler. Bu yüzden bu ortama uygun olan friv oyun sitelerini bulmak ve onları tercih etmek; ve zamanı çok eğlenceli zaman geçirmek için gerekli bir koşul olarak bile sunulabilir. Bu tarzdaki teknolojileri destekleyen sitelere örnek olarak ise friv oyun siteleri verilebilir. Bu oyun sitelerinin kullandığı teknolojiler, genelde telefonlarımızda bulunan özelliklerle örtüşerek o an siteye girebilmemize ve oyunları çalıştırabilmemize olanak sunar.

Oyun sitelerinde her oyun telefon ve diğer akıllı cihazlarda çalışacak diye kesin bir kural yoktur. Bazı oyunların telefonlara destek vermesi gerekirken; bazı oyunlar ise direk o cihaz için uyumlu halde çalışır vaziyette bulunabilir. Friv oyun Örnek olarak neşeli dondurmalar oyunu her cihazda kolaylıkla oynanabilir olmayabilir. Ancak yardımcı araçlar ile bu oyunu telefon ve diğer akıllı cihazlarınızda oynayabilmek sizin elinizdedir. Hatta Windows tabanlı cihazlarda hiç sıkıntı yaşamadan bu tarz oyunları oynayabilirsiniz.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.