Gelişen Teknolojiyle Birlikte Yeni Oyunlar

0
111

Bu yazımda sizlere yeni oyunları değerlendirmek istedim şöyle dilerseniz eskilere doğru giderek bir başlayalım yazımıza. Ancak öyle çok eski zamanlardan da bahsetmek istemiyorum bundan yaklaşık olarak 15 sene öncesine kadar bir gidelim o zaman piyasaya baktığınız zaman saçma sapan oyunlar vardır ve biz o oyunları oynadığımız zaman kendimizi çok şanslı hissederek çok eğlenirdik. Ancak internetin ülkemize gelmesi ve teknoloji firmaları oyunların görüntü kalitesini yükseltmesi ve dahası oyun oyna şeklinin değişmesi bu yeni oyunları da hayatımıza sokmaya başladı. Önceden oyunlar bir paket halinde değil ancak CD ya da indirilerek oynanıyordu. Doğal olarak CD üzerinden oynanan oyunlar takılmalarla ya da her gittiğiniz yerde oynayamamakla sonuçlanıyordu. Fakat internette işe dahil olduktan sonra oyun oynama şeklinin de değiştiğini gördük yani neredeyse tüm oyunları online olarak oynayabiliyorsunuz. Bilgisayarınıza indirmenize gerek kalmadığı için de istediğiniz her yerden rahatlıkla oynama imkânı buluyorsunuz. Şu an geldiğimiz noktaya bakacak olursanız insanların ceplerindeki telefonlardan bu oyunları rahatlıkla oynayabildiklerini görebiliyor ve özellikle de cep telefonu teknolojisi o kadar gelişti ve hızlandı ki bugün bir cep telefonu ve internet bağlantısının olduğu her yerden dilediğiniz oyunu oynayabilme özgürlüğünüze sahipsiniz.

kitoyun

Teknoloji her geçen gün ilerliyor şu an ki oyunlara baktığımız zaman aynı zamanda iyi bir teknolojik altyapıya sahip olması gerektiğini görebiliyoruz ve dolayısıyla burada önemli bir işçilik söz konusu. Özellikle de oyunların konu seçimlerinden tutunda grafik görsellerine kadar oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmış olduğunu görebilmekteyiz.

Sonuç olarak değerlendirmeye çalışırsak bugün geldiğimiz noktada oyunlar artık neredeyse sinema tadında oynanıyor diyebiliriz. Ve bu sinema tadı etkisi yaratan oyunlar 7’den 70′ e herkesin ilgisini çekiyor. Bir dönem yavaşlamış olan oyun sektörünün de gelişen teknoloji karşısında hızlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini görebiliyoruz. Elbette ki konu gelişen oyunlar olduğunda kitoyun.com sitesini de atlamamak gerekir çünkü geniş bir alt yapı ve oyun seçeneği sayesinde kullanıcılarına keyifli oyunlar sunabiliyor. Hatta en yeni oyunlar ya da en güzel oyunları site içerisinde eklenmiş olarak görebilmek mümkün.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.