İnternet üzerinde yer alan pek çok oyun sitesinde farklı kategorilerden türlü türlü oyunlar bir arada bulunabiliyor. Bu sayede bir oyundan sıkıldığınız zaman hemen başka bir oyuna geçebiliyorsunuz. Kız oyunları içinde en çok tercih edilen oyun türlerinden biri olan “Yemek Oyunları“ farklı yemeklerin, pastaların, pizzaların yapımına meraklı oyuncuların ilgisini çekiyor. Özellikle yemek yapmaya merak kız çocukları tarafından sıklıkla oynanan bu oyunlarda çocuklar hem yemek yapma gibi beceri isteyen işlere özendirilirken aynı zamanda da yemeklerin yapımı konusunda bilgileniyorlar. Fakat oyunlardan alınan en gözle görülür fayda ise oyunun tamamen oynayan oyuncuya zevk vermesi oluyor.

Kız çocukları için güzel kıyafetler giymek, süslenmek, güzel olmak çok önemlidir. Kendilerine değer verdiğini göstermek isteyen ailesindeki diğer kadınlara özenen pek çok çocuk giyimine küçük yaşlarda dikkat etmeye başlar. Bu yüzden küçük kız çocuklarının genellikle ilgi gösterdiği kız oyunlarında “Giydirme Oyunları“ diğer oyun türlerine göre bir adım daha öne çıkar. Giydirme oyunlarıyla kız çocukları istedikleri mankenleri veya ünlü sanatçı ve şarkıcıları seçerek onları diledikleri gibi giyindirebilirler. Ayakkabıdan, şapkaya, eteklerden, bluza kadar tüm elbiselerin yer aldığı bu oyunlarda aynı zamanda mankenin ten rengi, göz rengi, saç rengi gibi detaylar da belirlenebilir. Makyaj da yapılabilen bu oyunlar tüm özellikleri ile tam olarak kızlar için tasarlanmış.

Küçük yaşlarda ailesi veya büyükleri tarafından sağlığını kötü etkileyeceği düşünüldüğü için makyaj yapmaktan ve makyaj malzemelerinden uzak tutulan pek çok küçük kız çocuğu istedikleri eğlenceyi bilgisayar oyunlarında buluyor. İnternet üzerinden oynanabilen “Makyaj Oyunları“ ile gerçek hayatta yapamadığınız makyajları oyunların içinde karakterlerin ve ünlü isimlerin üzerinde deneyerek yapabileceksiniz. Oldukça gelişmiş bir şekilde oynanmaya hazır makyaj oyunlarında allıklar, rujlar, farlar, göz kalemleri kullanarak istediğiniz makyajları tamamlayabilirsiniz. Makyajınızı tamamladığınız karakteri oyunun temasına uygun olarak bir partiye, bir toplantıya, spor yapmaya ya da alışverişe çıkartabilirsiniz. Oyunda yaptığınız makyaja göre puan aldığınız oyunlar sayesinde ne kadar iyi bir iş ortaya çıkardığınızı puanların yüksekliğinden anlayabilirsiniz.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.