Çocukların boş zamanlarını kaliteli geçirmesini sağlayabilirsiniz

            Okul, ders ve ödev temposu çocuklar için zaman zaman çok yorucu olabiliyor. Ardı arkası kesilmeyen sınav sistemiyle çocuklarımız stressle daha çok erken yaşlardan tanışmaya başlıyır. Peki biz büyükler olarak çocukların boş zamanlarını onlar için faydalı olacak bir biçimde geçirmelerini sağlamak için neler yapabiliriz?

            Eğer sanata eğilimi olan bir çocuğunuz var ise bir enstürmana ilgi duymasını ve onu çalmayı öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Ya da popüler müzikten biraz olsun uzaklaşmasını sağlamak için birlikte daha farklı türdeki müzikleri dinleyerek vizyonunu genişletebilir ve değişik tarzdaki müziklere ilgi duymasını sağlayabilirsiniz. Okuma alışkanlığı kazandırmak için ona kitap okumaya başlayabilir, daha sonra kendisiyle beraber gelişimine olumlu katkıda bulunabilecek bazı kitaplar okumaya başlayabilirsiniz. Klasik masal ve hikaye tarzında olmayan çocuk ve gençlik edebiyatından eserleri çocuğunuza tanıtarak edebiyata ilgisinin uyanmasına vesile olabilirsiniz. Bu tarzdaki eserlere örnek olarak Sevim Ak’ın yazdığı Domates Saçlı Kız, Susanna Tamaro’nun Şişman Yürek adlı kitabı verilebilir.

            Eğer bilgisayarda oyun oynamayı seven bir çocuğunuz varsa onu şiddet içerikli oyunlardan uzak tutacak ve onunzeka becerilerini arttıracak oyunlar oynamasına yardımcı olabilirsiniz. Bu kriterdeki oyunlara mesleki oyunların en gözdesi ameliyat oyunları, Ateşv ve Su, Neşeli Dondurmalar ve zombi oyunları türlerindeki oyunlar örnek olarak gösterilebilir.

            Bu gibi önerilerle çocuğunuz okuldan ve derslerden arta kalan zamanlarını daha keyifli ve kendisi için verimli olacak şekilde geçirirken sizin de içiniz rahat edebilir. Aile bireyleri açısından da oldukça önem arz eden güvenli öneriler çocuklarının her zaman daha güvenli kalabilmeleri konusunda ki düşüncelerini daima olumlu seviyede tutabilmektedir. Farklı düşüncelerin engellenmesine neden olan bu uygulamalar her platform için ideal sonuçlar getirmektedir.

            Son dönemlerin en çok tercih edilen oyunlarından bir tanesi olan yılan agario oyunu çocukların gözdesi haline geldi. Online olarak oynayacağınız yılan oyununda, size verilen yılanı fare yardımı ile kontrol ederek bölüm içerisinde ki nesneleri yiyerek büyüyebilir ve karşınıza çıkacak rakiplerin büyüklüğüne göre onlarıda yiyerek daha da büyük bir yılana sahip olabilirsiniz.

            Meb oyunları denilince akla, milli eğitim bakanlığının yasaklamadığı oyunlar gelmektedir. Matrak Oyun olarak sitemizde meb oyunlarını da barındırmaktayız. Bir birinden keyifli meb oyunları nın yer aldığı oyun kategorimizden istediğiniz bir oyunu seçerek oyununuzu oynayabilirsiniz.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.