Gelişen oyunların keyfini çıkarın

0
253

Gelişen teknoloji bizlerin oyun oynama şeklini ve alışkanlıklarını da değiştirmiş durumda akıllı tabletler ve akıllı telefonlara paralel bir şekilde üretilen oyunlarda artık iyiden iyiye profesyonelleşmiş durumda. Küçük paketler halinde hazırlanmış olan Cool Games oyunları tabletler ve PC’ler için özel olarak hazırlanıp piyasaya sürülüyor ücretsiz oldukları içinde akıllı cihazınıza indirebildiğiniz gibi aynı zamanda da PC’nizden online olarak oynayabiliyorsunuz.  Bu oyunların en güzel yanlarından bir tanesi de boyutunun küçük olması bu nedenle de gerek PC’nize de gerekse tabletinizde gerekse cep telefonunuzdan rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

Ben bu profesyonelleşen oyun dünyasında sizlere birkaç oyun hakkında bilgi vermek istiyorum bugüne kadar tüm dünyada adından oldukça bahsettirmiş olan bu oyunlar aslında bizim dünyamıza da ayrı bir renklilik getirdi diyebiliriz.

mario

Mario

Dilerseniz ilk önce Mario ile başlayalım uzun yıllar önce bir joystik farkıyla hayatımıza girmiş olan mario’da bu değişimin ayak seslerine kulak verdi ve kendini yeniledi. Daha önceleri bir disk ya da CD farkı ile oynarken bugün android sistem sayesinde cep telefonumuzdan veya herhangi bir akıllı cihazımızdan rahatlıkla oynayabiliyoruz. Oyunun basit ve eğlenceli olması oynarken de sizi dış dünyaya kapatıyor.  Android sistem sayesinde oyunu ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

minecraft

Minecraft

Bir başka oyun ise minecraft oyun aslında kısaca insanın içerisinde bulunan madenciyi ortaya çıkarıyor diyebilirim.  Eskiden oyunu yalnızca PC’den oynayabiliyorken bugün mobil sürümlerinin piyasaya çıkmış olması sayesinde her yerden oynayabiliyorsunuz.  Eğer ki içinizde bir mühendis bir inşa etme duygusu varsa kesinlikle size önerebileceğim oyunlar arasında.  Bu oyunda bir tek amacınız var oda kazmak ancak kazarken de kazanmak gibi durumunuz var.  Oyunda size Legolar veriliyor ve sizde bu Legolar sayesinde istediğiniz her şeyi sil baştan oluşturabiliyorsunuz.  Oyun herkese göre değişkenlik gösteriyor bazıları inşaat yapmak için oynarken bazıları da büyük çiftlikler kurarak çiftçilik yapıyor.

hugo world

Hugo World

Android’ten önce bir döneme damgasını vuran müthiş bir oyun olan Hugo yeni karakterlerle yeniden aramıza döndü Bu oyunda Hugo’nun bir de eşi var. İsmi Hugolina ve oyun güzel bir çiftlik kurma oyunu. Çiftlik oyunları son zamanlarda sıklıkla tercih edilen oyunlar arasında ve android olmasının yanı sıra İPhone ve İpad’den de rahatlıkla oynanabilen oyun ücretsiz fakat oyunda daha hızlı ilerlemek istiyorsanız o zaman satın alma gibi bir seçeneği de size sunuyor. Bu kez oyun ilk dönemlerdekinden farklı olarak karşımıza çıkıyor eskiden daha çok hayatını tehlikeye atarak oynana biliyorken Hugo Word oyununda hiçbir kötülüğün ulaşmadığı cennet gibi bir dünyada oluyorsunuz.

hay day

Hay Day

Hay Day’de diğer oyunlar gibi ücretsiz bir yapıya sahip çiftlik oyunu. Küçücük bir çiftlikle başladığınız serüveninizi büyüterek ilerletiyorsunuz oyunu geliştirip ilerlediğiniz de de yeni kategoriler size sunuluyor ve bu kez farklı alanlarda faaliyet yapabiliyorsunuz. Oyunun gerek tasarımı gerekse grafikleri oldukça güzel tamamen sizin sezginize dayalı bir şekilde oynuyorsunuz ve tarlanıza ekin ekme ve toplama gibi özellikler var. Üstelik tarlanızda ürettiğiniz mahsulü de satıp para kazanabiliyor yeni yerler inşa edip yeni hayvanlar alabiliyorsunuz.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.