Riot Games, Tencent tarafından satın alındı!

0
248

Satılan oyun firmaları kervanına Riot Games’de katıldı. Hissedarı tarafından satın alınan Riot Games satışı ile ilgili detaylar şu şekilde.

Amerika’da kurulan Riot Games kurulduğu tarih olan 2006’dan üç yıl sonra piyasaya sürdüğü MOBA oyunu League of Legends ile ismini oyun dünyasına duyurmayı başarmıştı. Özellikle eSpor alanında oldukça başarılı olan ve her geçen gün rekorlarına bir yenisini eklerken yapımcı firma Riot Games’in satıldığı ortaya çıktı.

riot_games

tencent holdings limited2011 yılında hisselerinin büyük bir kısmını Çin’li internet firması olan Tencent Holdings Limited’e satan Riot Games, bu gün gelen yeni haber ile hisselerinin geri kalan kısmını da Tencent’e sattığını ve satış işleminin sona erdiğini açıkladı. Riot Games’in satılması ile birlikte Tencent Holdings‘in hisse teşvikleri konusunda değişiklikler yapacağı da söyleniyor. Şimdilik Riot Games’in ne kadara satıldığı ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Ayrıca belirtmekte fayda var Riot Games’in yeni sahibi Tencent’in Epic Games‘in %40’lık hissesine sahip ve Activision Blizzard‘ın da yatırımcısı.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.