Rocket League, PC’de 1 milyon barajını aştı

1
250
rocket league

Bağımsız video oyunu geliştiricisi Psyonix tarafından geliştirilen Rocket League, ilk 2 ayını doldurmadan Steam’de 1 milyon adet satış yapmayı başardı.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay sizlere Rocket League‘in çıkış yaptığı tüm platformlarda toplam 5 milyon adet satış yaptığını bildirmiştik. Fakat hangi platformun ne kadar sattığı konusunda bir bilgi söz konusu değildi. Oyun hâlâ PS Plus üyelerine ücretsiz iken gelen bu 5 milyon satış haberi bizi gerçekten şaşırtmıştı. Son yapılan açıklama ile Psyonix‘in başarılı oyunu Rocket League’in PC platformunda ne kadar satış yaptığı netliğe kavuştu. Buna göre Rocket League, Steam’de 1 milyon adet satış sayısını geride bırakmış. Geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız Rocket League’in satış sayısı 5 milyonu geçti başlıklı haberimizden yola çıkarak, Rocket League’in asıl başarısını PlayStation 4 platformunda gösterdiğini söyleyebiliriz. Rocket League, toplam 5 milyon satış adetine ulaştığında PC henüz 1 milyona ulaşmamıştı. Bu durumda Rocket League’in satışlarında en büyük payı PlayStation 4 platformunun üstlendiğini söyleyebiliriz.

Rocket League emin adımlarla yolunda ilerliyor. İlerleyen dönemlerde diğer platformlar için de çıkış yapacak olan Rocket League, PC ve PlayStation 4 platformlarında mükemmel bir başarı örneği sergiliyor. Bakalım oyunun geliştiricisi Psyonix, Rocket League’in önümüzdeki yol haritasını nasıl belirleyecek.

İçeriği beğendin mi?
Hayır
Evet

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.