Star Wars: Battlefront’un PlayStation 4’teki teknik detayları belli oldu

0
212

Electronic Arts’ın uzun süredir merakle beklenilen çok oyunculu savaş oyunu Star Wars: Battlefront’un PlayStation 4’teki teknik detayları belli oldu.

Star Wars: Battlefront‘un E3‘te yayınlanan oynanış demosu 900p çözünürlüğünde çalışmaktaydı. DICE stüdyolarında geliştirilen Battlefield 4 ve Battlefield: Hardline‘da 900p çözünürlükte çalışmaktaydı. Star Wars: Battlefront, her ne kadar henüz çıkış yapmış olmasa da bu çözünürlük oranı oyun çıkış yaptığında da değişmeyecek.

Star Wars: Battlefront’un PlayStation 4 demosunu inceleyen Eurogamer, yaptığı haberde oyunun yeni ışıklandırma sisteminin çevredeki objelerde olan gerçek zamanlı etkileşimin oldukça gerçekçi ve şık durduğuna vurgu yapmış.

Ek olarak Star Wars: Battlefront’un PlayStation 4 sürümü PC platformuna kıyasla bazı efektleri içermeyecek. Örneğin alan derinliği (depth of field) ve hareket bulanıklığı/izi (motion blur) gibi efektler oyunun PlayStation 4 sürümünde yer almayacak. Aynı zamanda Battlefield 4’ün hikaye modunda yer alan hareket bulanıklığı, çoklu oyuncu modunda yer almıyordu.

Eurogamer’ın Digital Foundry ekibi tarafından yapılan Star Wars: Battlefront’un PlayStation 4 demosunun kare hızı testinde 30 FPS‘nin altına düşmediğini görüyoruz. Çoğunlukla 40 ve 50 kare veren Star Wars: Battlefront’un oldukça akıcı bir oyun deneyimi sunduğunu söylemek mümkün.

DICE tarafından Frostbite 3 oyun motoru kulllanılarak geliştirilen Star Wars: Battlefront’un yayımcılığını Electronic Arts yapacak. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için geliştirilen oyun, 17 Kasım’da Kuzey Amerika, 20 Kasım’da da Avrupa bölgesinde çıkış yapacak.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.