Minecraft’ın hikaye modundan ilk detaylar ve video geldi!

0
312

Geçtiğimiz yıl duyurulan Minecraft: Story Mode’un geliştiricisi Telltale, uzun süredir koruduğu sessizliğini bozdu ve Minecraft’ın hikaye modunu detaylandırdı.

Telltale Games, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından attığı bir tweet ile Minecon 2015 etkinliğinde geliştirmekte olduğu Minecraft: Story Mode‘tan bahsedeceğini açıklamıştı. Beklenen gün geldi ve Minecon 2015 etkinliğinin de başlaması ile birlikte Minecraft’tan yeni haberler gelmeye başladı.

Telltale Games ve Mojang‘ın işbirliği içinde geliştirdiği bu oyunda Jesse adında bir karakteri canlandıracağız. Oyunda kahramanımız Jesse ve ekibiyle birlikte Ender Dragon‘u öldüren The Order of the Stone‘u bulmak için yollara düşeceğiz. Toplam 5 bölümden oluşacak olan bu yapımda Nether, Farlands ve End gibi diyarlara da yolculuk edeceğiz.

PC, OS X, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, iOS ve Android için geliştirilen Minecraft: Story Mode, 2015 yılı içerisinde çıkış yapacak. Oyunun yayınlanan yeni videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin.